Aquapark w Tarnowskich Górach.

Co zrobić jeżeli zdecydowaliśmy się na wizytę w Nakle Śląskim i wypoczynek nad zalewem ale pogoda miała wobec nas inne plany? Odpowiedzi wcale nie trzeba szukać daleko. Nie dalej niż 10 km od Nakła, w Tarnowskich Górach, znajduje się Aquapark, który jest w stanie dostarczyć nam niezapomnianej rozrywki niezależnie od pogody na zewnątrz. Jadąc do Tarnowskich Gór warto zabrać ze sobą smartphone lub tablet, aby na wygodnym leżaku skorzystać z oferty Mummys Gold, która na pewno pozwoli zapomnieć nam o zmartwieniach jakich dostarczyła nam zła pogoda.

Obiekt ten należy do największych i najnowocześniejszych w okolicy. Suma jego powierzchni to 9 tys. metrów kwadratowych, natomiast powierzchnia lustra wody po dodaniu wszystkich atrakcji wodnych to prawie 1160 metrów. Za skorzystaniem z usług Aquaparku przemawia również jego lokalizacja, leży on w pobliżu obwodnicy oraz trasy krajowej o numerze 11 łączącej Katowice i Poznań. Atrakcji w Tarnowskim parku jest naprawdę sporo. Znajduje się w nim aż 5 basenów. Największy sportowy, służy do rozgrywania zawodów pływackich i posiada widownię. Osobny basen przeznaczony jest do nauki pływania, a w jego obrębie znajdują się też brodziki dla dzieci. Jet również basen zewnętrzny z temperaturą wody 28-30 stopni Celsjusza oraz łóżkami do masażu całego ciała. Są też wreszcie nietypowe baseny, jeden z imitacją morskiej fali oraz drugi stworzony aby imitował krajobraz wodospadu górskiego. Dla osób lubiących adrenalinę odpowiednie będą zjeżdżalnie. Na terenie obiektu znajdują się trzy o długości od 47 do 108 metrów są one wyposażone w takie gadżety jak efekty dźwiękowe i świetlne czy oraz pomiar czasu zjazdu. Dla spokojniejszych użytkowników idealnym miejscem będzie jacuzzi, sauna oraz basen solankowy. Chętni mają również możliwość skorzystania z szerokiej oferty masaży lub solarium.

Cały obiekt zaprojektowany jest w taki sposób aby przenosił odwiedzających na rajską wyspę, która kusi swoim urokiem. Jest to miejsce, w którym bardzo szybko zapomnimy o warunkach atmosferycznych na zewnątrz.